Decurion Stables

Narodila jsem se v Holandsku, v Beverwijku. V deseti letech jsem se s rodiči přestěhovala do města Westwoud, kde jsem dostala svého prvního velšského ponyho Luckyho. S Luckym jsem začala závodit v drezuře, například jsem se účastnila mistrovství  “Kring” .

O plemeni PRE jsem se poprvé dozvěděla od maminky, která stejně jako já, jezdila drezurní soutěže. Maminčin první PRE se jmenoval Fantastico a ja jsem si ho půjčovala na jezdecké hodiny.

Ve věku 15 let jsem dostala mého prvního PRE; Dorada, odchovaného Wimem a Sonjou van Poppelovými, majiteli stáje “De Woeste Hoeve”. https://www.woeste-hoeve.com/

V 17 letech jsem se přestěhovala do Spojených států amerických, abych učila děti na Summer campu, jak správně  jezdit a starat se o koně. Z USA jsem se postupné přesunula do Irska, Anglie, Německa a Španělska. Ve všech těchto zemích jsem se učila pracovat s koňmi a získala zkušenosti v drezuře (moderní i klasické), doma vaquera, steeplechase, crossu a v neposlední řadě ve working equitation. Následně jsem zakotvila v České republice, začala jsem studovat na Karlově univerzitě a po dlouhém studiu jsem se naučila česky. Kromě českého jazyka mluvím anglicky, německy, španělsky a portugalsky.

Nyní žijí v České republice, kde mám svou vlastní stáj a odtud se specializuji na vyhledávání kvalitních linií lusitanů a PRE. Celý proces odchovu a tréninku je kompletně pod mým osobním vedením, a je kladen velký důraz na výkon, zdraví a management. Zároveň pomáhám klientům s výběrem koní na základě jejich požadavků, nezbytnými veterinárními prohlídkami a transportem koní k novým majitelům.

V průběhu let a nespočtu cest do Španělska a Portugalska jsem získala mnoho cenných kontaktů.

V současné době jsem majitelkou šesti koní a jsem vysoce motivovanou jezdkyní, účastním se mezinárodních Working Equitation soutěží v nejvyšší kategorii Masters. V roce 2018 jsem se zúčastnila WAWE World Championship v Mnichově se svým lusitánským valachem Decurion’s Divino HP. Svým výkonem jsme se kvalifikovali na další mistrovství, které se bude konat v roce 2022 ve Francii.

V roce 2023 plánuji se účastit drezurných a workinovych soutěží s novým sedmiletým hřebcem Decurion ‘s Mercurio.

Pro informace o dalších koních se prosím podívejte do záložky “moje koně”.